Aktuálně

Pravidelně vás informujeme o aktivitách ARI a dění ve veřejné infrastruktuře nejen v ČR.

O asociaci

ARI je think-tank pro veřejnou infrastrukturu ČR. Sjednocuje a prosazuje dobrou mezinárodní praxi.

Výhody členství

Tiskové zprávy

ARI: Stav dopravní infrastruktury v ČR

  • 16. 9. 2021
  • Tisková zpráva

Jak jsme byli úspěšní v přípravě staveb za posledních 10 let? Kolik bylo proinvestováno a jaká výše investic je ve skutečnosti potřeba? Jaké změny, kromě legislativních, budou ještě potřeba?

ARI zanalyzovala vývoj posledních deseti let a své závěry vydala v dokumentu Stav dopravní infrastruktury v ČR, který naleznete v příloze 

Zároveň navrhla 14 klíčových doporučení, jak přistoupit k zásadnímu zlepšení a urychlení přípravy a výstavby dopravní infrastruktury u nás. ARI v dokumentu popisuje nejen současnou situaci v silniční a železniční infrastruktuře, založenou na faktech a příkladech z okolních zemí, ale také poukazuje na budoucí výzvy a příležitosti. 

Tento dokument sloužil jako podklad pro diskuze o dopravní infrastruktuře
s hlavními politickými stranami, které jsou součástí předvolebních debat pod názvem “Neprůjezdné Česko”.  Debaty s 8 dopravními experty, kteří byli s tímto dokumentem konfrontováni, začíná CNN Prima News vysílat již tento týden na svém webu.

ARI se stala odborným garantem této série, která bude v průběhu tohoto roku probíhat na stránce „Neprůjezdné Česko“ na zpravodajském webu CNN Prima News, kde postupně naleznete další rozhovory a články.