Aktuálně

Pravidelně vás informujeme o aktivitách ARI a dění ve veřejné infrastruktuře nejen v ČR.

O asociaci

ARI je think-tank pro veřejnou infrastrukturu ČR. Sjednocuje a prosazuje dobrou mezinárodní praxi.

Výhody členství

Spolupráce na přípravě Národního investičního plánu

ARI podporuje MMR na přípravě plánu rozvoje především dálniční a železniční sítě, stejně tak sítě veřejných nemocnic, domovů pro seniory a dětských domovů.

NIP je součástí vládou připravovaná strategie, podle které by se měly řídit investice do veřejné sféry až do roku 2030. Podkladem pro plán je přes 17 000 projektů za 3,45 bilionu korun. Jednou z možností, jak v budoucnu veřejnou infrastrukturu v Česku financovat, jsou tzv. PPP projekty (Public Private Partnership), které představují formu partnerství mezi veřejným a soukromým sektorem, jehož prostředky jsou využity pro financování projektů. V zahraničí se tento postup úspěšně využívá například pro stavbu dopravní infrastruktury, administrativních kapacit i zdravotnických či sociálních zařízení.

Naše cíle

Lépe plánovat

Urychlit a zefektivnit přípravu 

Lépe využívat stávající infrastrukturu

Garanti

Pracovní skupina

Jan Troják

Jan Troják

Expert, ČSOB, člen ŘV ARI

Přehled činnosti v datech

06/06
2019

Asociace pro rozvoj infrastruktury (ARI) ve spolupráci s Evropskou investiční bankou (EIB), Global Infrastructure Hub (GIH) a Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR ČR) a pod záštitou Asociace krajů ČR (AKČR) a Svazu měst a obcí ČR (SMOČR) uspořádala konferenci na téma: Co přinese Národní investiční plán: Soukromé financování veřejné infrastruktury zejména ve zdravotnictví, sociálních službách a dopravě.

Záznam a prezentace z konference naleznete ZDE

Publikace

Pro daná kritéria nemáme žádné výsledky.

Projekty

K tomuto tématu nemáme zatím žádné projekty.

Videa

Odkazy

K tomuto tématu nemáme zatím žádné odkazy.

Přihlašte se k odběru novinek