Aktuálně

Pravidelně vás informujeme o aktivitách ARI a dění ve veřejné infrastruktuře nejen v ČR.

O asociaci

ARI je think-tank pro veřejnou infrastrukturu ČR. Sjednocuje a prosazuje dobrou mezinárodní praxi.

Výhody členství

Železniční stanice Vialia Vigo, Španělsko

Projekt ke stažení
Co vás zajímá

Projekt Vialia Vigo zahrnuje projektování, výstavbu, financování, údržbu a provoz železniční stanice, nákupního centra, parkoviště, autobusového nádraží a velkého veřejného náměstí. Centrum Vialia má rozlohu 122 000 m2 a zahrnuje:

 

  • Komerční centrum o rozloze 43 083 m2 jehož součástí je nákupní a zábavní centrum se 120 obchody a službami, včetně restaurací. Společnost Ceetrus postavila a financovala komerční centrum (s parkovištěm) a má právo ho 50 let provozovat. Zbývající plocha o rozloze 80 000 m2 zahrnuje komunikace, vestibuly, společné prostory, železniční prostory a podzemní parkoviště (1 550 parkovacích míst).
  • Železniční stanice má 4 podlaží a byla postavena 15 metrů pod úrovní původního nádraží. Nově nabízí 6 kolejí a 4 nástupiště v celkové délce 400 metrů. Projekt zajišťuje přístupy na nástupiště a zázemí pro železniční služby a doplňkové veřejné služby, jako je prodej jízdenek a informační místa. Nádraží postavila a financovala společnost Adif. Od března 2021 ji rovněž provozuje společnost Adif Alta Velocidad.

  • Autobusové nádraží má 30 stanovišť pro autobusy a nachází se v podzemí s pěším propojením do nástupní haly vlakového nádraží.

  • Adif Space je místo setkávání (salonek) s bezdrátovými nabíjecími místy, zástrčkami a porty USB pro dobíjení a multimediálními obrazovkami s informacemi o službách.

  • Velké veřejné náměstí o rozloze 30 000 m2, vybudované v horní části, poskytuje obyvatelům města nový prostor pro trávení volného času, sport, služby a novou vyhlídku na ústí řeky Vigo.

Přesunutím železniční trati do podzemí získalo město 3,5 km nové zelené stezky.

Více informací o projektu ZDE