Kulatý stůl se zájemci o soutěž na poradce státu pro pilotní PPP projekt dálnice D4

Základní informace

Popis

Ministerstvo dopravy ČR ve spolupráci s Asociací pro rozvoj infrastruktury (ARI) pořádá diskuzi se zájemci o soutěž na poradce státu pro pilotní PPP projekt dálnice D4,  která proběhne v úterý 13. září 2016 od 15:00 hodin.

Vypsání veřejné zakázky se předpokládá do konce října 2016 podle nového zákona 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek.

Možnost účasti je otevřena všem potenciálním dodavatelům a zájemcům o informace. Kulatý stůl se uskuteční 13. září 2016 od 15.00 hodin v Zasedacím sále Ministerstva dopravy. Níže naleznete prezentaci pro možnost přípravy účastníků k odborné diskusi.

————————————

The Czech Ministry of Transport (MoT), in cooperation with the Czech Infrastructure Association (ARI), organizes a round table discussion between representatives of the MoT and interested PPP advisors on terms and conditions of a foreseen tender notice for advisors of the State to prepare, procure and monitor delivery of pilot PPP project of D4 motorway.

The Round Table discussion will take place on Tuesday 13 September from 15:00 (duration 2 hours) at the Ministry of Transport, Nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, Prague 1 (map). The registration starts at 14:30.

The MoT’s presentation with proposed tender terms for market consultation is attached below.

The tender for a consortium of financial, legal and technical advisors is to be issued in late October 2016/early November 2016.

———————————— TISKOVÁ ZPRÁVA MDČR Ministerstvo dopravy hledá nového poradce pro výstavbu D4 formou PPP projektu, zájemce zve ke kulatému stolu

 

26. srpna 2016

 

Ministerstvo dopravy připravuje novou soutěž na poradce státu pro realizaci projektu PPP na dálnici D4. Kulatý stůl na téma zadávacích podmínek proběhne 13. září 2016. Samotné vypsání soutěže ministerstvo plánuje na říjen tohoto roku. Cílem je, aby plánovaný termín dokončení výstavby D4 v úseku mezi Příbramí a Pískem do konce roku 2021 nebyl ohrožen.

 

O zajištění dostavby a následném zajištění provozu a údržby dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem formou projektu PPP rozhodla vláda letos v lednu. Ministerstvo dopravy ale už na podzim minulého roku v návaznosti na studii proveditelnosti vypsalo otevřené výběrové řízení na zajištění poradenských služeb, které jsou pro úspěšnou realizaci plánovaného projektu PPP nezbytné. Tu však antimonopolní úřad následně zrušil. Konečné rozhodnutí antimonopolního úřadu ohledně zrušení prvního výběrového řízení ministerstvo obdrželo v polovině července.

 

Snahou ministerstva je zopakovat co nejdříve výběrové řízení a nastavit ho tak, aby bylo transparentní a nediskriminovalo žádného z potenciálních zájemců, který bude disponovat potřebnými zkušenostmi. Výběrové řízení bude vyhlášeno dle nového zákona o zadávání veřejných zakázek, který dává možnost vést předběžné tržní konzultace s odborníky či potenciálními dodavateli, za účelem transparentním způsobem připravit zadávací podmínky a informovat dodavatele o svých záměrech a požadavcích.

 

Ministerstvo dopravy se proto rozhodlo uspořádat diskusi na téma připravovaných zadávacích podmínek. „U takto významného projektu potřebujeme poradenskou společnost, která je kompetentní, svou práci bude opravdu umět a pro stát vyjedná kvalitní podmínky. Apeluji na všechny vážné zájemce, aby se kulatého stolu zúčastnili a přispěli k transparentnímu nastavení zadávacích podmínek,“ řekl ministr Dan Ťok.

 

 

Datum konání
13/09 2016 15:00 - 13/09 2016 17:00
Místo konání
Ministerstvo dopravy ČR, Nábřeží Ludvíka Svobody 1222/12, Praha 1
Program

Dokumentace

Prezentace
Dokumenty
Není k dispozici

Projekty

Rychlostní silnice R4

R4 is partially built expressway connecting Prague and south-west Bohemia region, continue to Bavaria as 1st class road #4. Based on the Czech Transport Sector Strategies and based on finished feasibility study, it is goal to finish it at least until 2022. From planned 84 km is 47 km in operation, 4,8 km under construction and 32 km remains to be built.

The R4...

Registrace

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.