Aktuálně

Pravidelně vás informujeme o aktivitách ARI a dění ve veřejné infrastruktuře nejen v ČR.

O asociaci

ARI je think-tank pro veřejnou infrastrukturu ČR. Sjednocuje a prosazuje dobrou mezinárodní praxi.

Výhody členství

Akce

KS ARI: Představení metodik a technických předpisů SFDI k BIM

ARI získala mandát od Evropské komise na Technickou asistenci při zavádění BIM u projektů dopravní infrastruktury v České republice (Tender SRSS/C2018/012). ARI při realizaci této zakázky spolupracuje se společnostmi CEEC Research, Graitec a členy Expertního výkonného týmu SFDI.

Projekt obsahuje realizaci tří kulatých stolů, pěti školení pro veřejnou správu a expertní asistenci SFDI. Jedná se bezesporu nejvýznamnější akce v rezortu dopravyv tomto roce, které budou zaměřené na zavádění BIM v dopravní infrastruktuře v ČR.

Rádi bychom Vás tímto pozvali na první ze tří odborných kulatých stolů k tématu Metodiky a technické předpisy SFDI – jakou součást Plánu pro zavádění BIM pro dopravní stavby, který se bude konat v pondělí 18.  června od 9:00 na Ministerstvu dopravy ČR.  Na programu bude představení návrhů metodik, které Státní fond dopravní infrastruktury předkládá ke konzultaci v rámci odborné diskuze pro nalezení všeobecné shody na způsobu standardizace metody BIM pro dopravní stavby:

  • Společné datové prostředí (CDE)
  • Datový standard
  • Plán realizace BIM (BEP)
  • BIM protokol

Tuto sérií tří odborných kulatých stolů pro Vás připravil Státní fond dopravní infrastruktury za podpory, ARI, CEEC Research, Graitec a Odborné rady pro BIM.

Záznam z KS

K této akci nemáme zatím žádné fotografie.

K této akci nemáme zatím žádné související tiskové zprávy.

Zajímá vás téma
BIM pro dopravní stavby?