Mosty na D35 se začnou stavět v předstihu
Print Friendly

Klíčová dálnice D35 začne růst v úseku Opatovice-Ostrov dokonce v předstihu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) požádalo ministerstvo dopravy o vydání stavebních povolení. Prioritní jsou velké mostní stavby, jejichž budování trvá nejdéle. Chtějí tak urychlit výstavbu důležité komunikace. Řekl to ředitel pardubické správy ŘSD Bohumil Vebr.

“Chceme, aby objekty, které jsou důležité a zdržely by stavbu časově, což jsou mostní estakády a velké mosty i přes železniční koridor, získaly samostatné stavební povolení a mohly být zahájeny v předstihu před hlavní trasou,” uvedl Vebr. U většiny objektů má ŘSD zajištěné pozemky, v první části Opatovice- Časy byl již zahájen záchranný archeologický průzkum. V druhé části do Ostrova musí archeologové počkat až po sklizni. Na prvním úseku mají silničáři vykoupeny všechny pozemky s výjimkou dvou, které musejí vyvlastnit. Na druhém do Ostrova je vyvlastňovacích řízení 11, u většiny je majitel neznámý nebo na pozemcích váznou práva třetích osob.

Podle Vebra vyvlastnění ani zdržení archeologického průzkumu nejsou překážkou přípravy velkých mostních staveb. Stavba D35 by měla začít na podzim. Do soutěže na výstavbu se na jeden úsek přihlásilo 15, na druhý 14 zájemců.

Zdroj: ČTK